عاقل ایران تروریست تروریستی لاریجانی تروریست ها

عاقل: ایران تروریست تروریستی لاریجانی تروریست ها علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/ جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور با تأکید بر تأخیر مجلس در پیگیری به لایحه مربوط به شرکت ملی جوانان گفت:‌ اگر تشکیل این شرکت به هر علت تصویب نشد یا با تأخیر مواجه شد، رئیس‌

نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/ جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند ، جهانگیری

جهانگیری: نمی توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می کند

عبارات مهم : مدیریت

معاون اول مدیر جمهور با تأکید بر تأخیر مجلس در پیگیری به لایحه مربوط به شرکت ملی جوانان گفت: اگر تشکیل این شرکت به هر علت تصویب نشد یا با تأخیر مواجه شد، مدیر جمهوری مشاور جوان گزینش و امور را سازماندهی می کند و حتی اگر مورد نیاز باشد من شورای جوانان در ریاست جمهوری تشکیل می دهم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح روز پنجشنبه در همایش جوانان، توسعه و تعالی کشور عزیزمان ایران که در کتابخانه ملی برگزار شد، به حضور جوانان در جریان انتخابات ۹۶ اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای مهم و بی بدیل انتخابات ۹۶ زیاد کردن امید و اعتماد مردم بود که منجر به ایجاد سرمایه اجتماعی جهت کشور و مدیران شد.

نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/ جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند ، جهانگیری

روحانی اعتقاد به تحقق وعده هایی است که پیش از برگزاری انتخابات داد

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم آقای روحانی و دولت بتوانند بسیاری از مطالبات موجود را عملی کنند و مردم تحقق آن ها را احساس نمایند.

وی با تأکید بر این که «روحانی اعتقاد به تحقق وعده هایی است که پیش از برگزاری انتخابات داد» خاطرنشان کرد: روحانی، من و کابینه حتما پیگیری خواهیم کرد تا وعده های مطرح شده است عملی شود.

معاون اول مدیر جمهور با تأکید بر تأخیر مجلس در پیگیری به لایحه مربوط به شرکت ملی جوانان گفت:‌ اگر تشکیل این شرکت به هر علت تصویب نشد یا با تأخیر مواجه شد، رئیس‌

معاون اول مدیر جمهور با بیان این که «در کشور دو نگاه نسبت به جوانان وجود دارد»، اظهار داشت: عده ای معتقدند که وقت جوانی باید با سرعت طی شود و به دوران میانسالی فکری تبدیل شود؛ چراکه در این دوران تصمیمات محتاطانه تر گرفته می شود. عده ای نیز معتقدند که جوانی فرصتی بی بدیل است که باید تقویت و به نماد عوض کردن و تحول در کشور تبدیل شود.

وی در ادامه با اشاره به هرم جمعیتی کشور خاطرنشان کرد: جامعه کشور عزیزمان ایران جامعه ای جوان است و بخش عمده هرم جمعیتی کشور را نیز این قشر تشکیل می دهند. به همین جهت نیز برنامه ریزی ها در همه حوزه ها باید تحت تأثیر این هرم قرار بگیرد.

فکر نکنیم اگر زنان به ورزشگاه نروند کار خیلی مهمی انجام داده ایم

نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/ جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند ، جهانگیری

وی با بیان این که «جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می کند»، عنوان کرد: جامعه جوان جامعه فعال و بانشاط هست. زمانی که ما می گوییم که جامعه باید با نشاط باشد ولی عده ای نمی گذارند، بعضی فکر می کنند که این عنوان مطالبه دولت است و عده ای با آن مخالفت می کنند، این در حالی است که جامعه نشاط و شادابی را می خواهند.

جهانگیری ادامه داد: جمعیت جوان به دنبال ورزش و اوقات فراغت مطلوب است و این که فکر کنیم اگر زنان به ورزشگاه نروند کار خیلی مهمی انجام داده ایم، این گونه نیست بلکه با این کار جلوی یک خواست و مطالبه درست را گرفته ایم. باید حتما جهت مطالبات و خواسته ها برنامه ریزی هایی انجام شود تا آن ها را تحقق بخشیم؛ چراکه نمی توان مطالبات مردم را سرکوب کرد.

معاون اول مدیر جمهور با تأکید بر تأخیر مجلس در پیگیری به لایحه مربوط به شرکت ملی جوانان گفت:‌ اگر تشکیل این شرکت به هر علت تصویب نشد یا با تأخیر مواجه شد، رئیس‌

وی همچنین با اشاره به ایجاد همصدایی در کشور جهت ایجاد اشتغال گفت: امروز همه می گویند که جوانان شغل می خواهند؛ چراکه بعضی فکر می کنند این عنوان به بعضی مسئولان برمی گردد و می توانند با طرح این مطالبه با آن ها مقابله کنند. این در حالی است که مطالبات جوانان فقط اشتغال نیست بلکه باید زمینه فعالیت آن ها در بخش های متفاوت فراهم شود و جوانان به اطلاعات دسترسی آزاد و ساده داشته باشند. آن ها همچنین می خواهند که دیده و نظرات و انتقادات ارزش شنیده شود.

وی گفت: از وقت جوانان می توان به نحو مطلوب جهت توسعه کشور استفاده کرد. در همین زمینه نیز خوشبختانه جمهوری اسلامی از وقت های زیادی جهت درک واقعیت های جوانان برخوردار هست. دین و آیین ما نیز به حضور جوانان اعتقاددارد و در این زمینه بسیاری از ائمه از دوران جوانی به امامت رسیده اند.

نمی‌توان مطالبات مردم را سرکوب کرد/ جامعه جوان نوگرایی را به کشور تحمیل می‌کند ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور ادامه داد: انقلاب اسلامی نیز انقلاب جوانان بود و پایگاه مهم در برابر رژیم شاه، دانشگاه ها و حوزه های علمیه بودند. گرچه سایر اقشار جامعه نیز در پیروزی انقلاب موثر بودند ولی دانشجویان و طلاب پایگاه پیشران انقلاب اسلامی بودند. مهمترین گره های دوران انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز همواره به دست جوانان باز شده است و جنگ و دفاع مقدس را آن ها به نتیجه رساندند.

وی با بیان این که «جوانان موتور اصلاحات در کشور هستند»، تأکید کرد: در بسیاری از انتخابات که نتیجه های معناداری را مشاهده می کنیم و پیش از برگزاری آن ها همه آینده نگری های حاکمیت بر گزینش فرد یا گروهی بود مشاهده می کنیم که زمانی که جوانان به صحنه آمدند نتیجه های دیگری رقم خورد. در همین زمینه مشاهده کردیم که در انتخابات سال های 92، 94 و 96 جوانان آینده کشور را تعیین کردند.

وی خاطر نشان کرد: در انتخابات سال 92 که من ریاست ستاد آقای هاشمی رفسنجانی را بر عهده داشتم و شاهد بودم که ایشان از لحظه ورود تالحظه خروج تحمیلی خود جوانان را جهت حضور در صحنه انتخابات و تعیین آینده خود تشویق و ترغیب می کردند.

جهانگیری ادامه داد: همچنین در انتخابات امسال نیز زمانی که با آقای روحانی در سالن ورزشگاه آزادی حضور یافتیم با مشاهده آن جمعیت چند ده هزار نفری و همچنین جمعیت بیرون سالن به روحانی گفتم که موج این جمعیت همه کشور را متحول خواهد کرد.

وی با بیان این که «در کشور عزیزمان ایران همچنان جوانان نقش پررنگی در تعیین آینده کشور دارند»، اظهار داشت: جوانان با حضور و همکاری خود در انتخابات سال 96 آینده انتخابات را رقم زدند.

وی در ادامه صحبت های خود با تأکید بر این که «همه چالش های پیش روی کشور اعم از موضوعاتی نظیر اشتغال، موانع پیش روی پیشرفت و فساد قابل حل هستند»، گفت: باید جهت استفاده از سرمایه جوانان برنامه ریزی های دقیقی انجام شود. در این زمینه متأسفانه مدیریت کشور تاحدی مسن شده است و شکاف نسلی به خاص در مدیریت بالای کشور ایجاد شده است است و ما تا حدودی با پیری مدیریت در کشور مواجه هستیم.

معاون اول مدیر جمهور با اشاره به راهکارهای برون رفت از مسئله پیری مدیریت در کشور خاطر نشان کرد: یکی از راهکارهای موجود کنار رفتن پیرها و جایگزینی جوانان است ولی با در نظرگرفتن این که اداره کشور موضوعی جدی و مهم است باید از تجربه نیز جهت مدیریت کشور استفاده شود. در این زمینه راهکار دیگری وجود دارد که طی آن مدیریت کشور از ترکیبی از تجربه و جوانان تشکیل می شود.

در شورای عالی اداری تصویب شد که در این دوره سهم زنان از مدیریت کشور به 30 درصد زیاد کردن یابد

وی با بیان این که «دولت حتما باید از شرایط فعلی خارج شود»، به برگزاری جلسات شورای عالی اداری در این زمینه اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای عالی اداری تصمیمات مهمی در زمینه مدیریت کشور اتخاذ شد؛ در این راستا تصویب شد که باید هشت سال از سن مدیریتی کشور در دوره ای کوتاه، کم شود و وزرا در همه سطوح مدیریتی از جوانان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در شورای عالی اداری تصویب شد که در این دوره سهم زنان از مدیریت کشور به 30 درصد زیاد کردن یابد. مدیر جمهوری نیز تأکید کردند که استانداران و وزرا باید در معاونان و مشاوران خود از زنان و جوانان و قومیت ها استفاده کنند.

جهانگیری با انتقاد از بعضی موانع به کارگیری جوانان در مدیریت کشور گفت: متأسفانه معمولا جوانانی که در حوزه پرسشها سیاسی فعالیت می کنند نسبت به سایرین زیاد پشت درهای مدیریتی کشور قرار می گیرند و این عنوان نیز جهت همه جریانات سیاسی اعم از اصول گرا، اصلاح طلب و اعتدال گرا مطرح می شود. این خوب نیست که ما صحنه را جهت فعالان عرصه سیاسی که به عوض کردن مدیریت و استقرار دولت در کشور کمک می کنند محدود کنیم.

وی همچنین با اشاره بعضی اخبار مبنی بر احضار و تشکیل پرونده جهت تعدادی از جوانان فعال در ستادهای انتخاباتی حسن روحانی در ماه های اخیر اظهار کرد: این که جهت بعضی فعالان ستاد روحانی پرونده قضایی تشکیل شده است است حرف تلخ و دلواپس کننده ای است و حتما ستاد آقای روحانی و خود ایشان و دستگاه قضایی این عنوان را پیگیری خواهند کرد؛ چراکه با جوانان نباید به علت آن که به حرف مقام معظم رهبری گوش می دهند و در انتخابات فعال می شوند و با دعوت از مردم زمینه همکاری در انتخابات را فراهم می کنند این گونه برخورد شود.

وی در ادامه صحبت های خود با تأکید بر لزوم توجه به پرسشها دانشجویان گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که دانشجویان با هزینه هایی که جهت فعالیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود می پردازند محدود شوند. حیات دانشگاه و جامعه متکی به امیدوار بودن و حضور در صحنه دانشجویان است و هر اقدامی که منجر به مأیوس شدن دانشجویان شود، دانشگاه و جامعه را دچار یأس و ناامیدی می کند. اگر جامعه ای ناامید شود، همه ارزش ها و آرزوی بزرگ هایش از بین خواهد رفت.

معاون اول مدیر جمهور با بیان این که «حتما با دلیری مدیران و همچنین همت دانشجویان و مسئولان دانشگاهی دغدغه های دانشجویان برطرف خواهد شد»، راجع به اوضاع وزارت علوم و اداره این وزارتخانه با سرپرست اظهار کرد: علت این که در حال حاضر وزیر علوم گزینش نشده است این نیست که نمی توان از این مجموعه عظیم اساتید، وزیری گزینش کرد بلکه به علت اهمیت دانشگاه هاست که تاکنون وزیر علوم گزینش نشده هست. ما به دنبال آن هستیم که کسی که به عنوان وزیر علوم گزینش می شود بتواند مطالبات علمی، سیاسی و فرهنگی دانشگاه ها را برطرف و همچنین نشاط مورد نیاز را در این محیط ایجاد نماید.

مجلس نمی تواند نسبت به جمعیت جوان کشور بی تفاوت باشد

وی همچنین به بررسی لایحه تشکیل شرکت ملی جوانان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و با انتقاد از تأخیر ایجاد شده است در بررسی این لایحه در مجلس گفت: دولت بلافاصله بعد از انتخابات، لایحه تشکیل شرکت ملی جوانان را به مجلس فرستاد و در حال حاضر نیز منتظر تصمیم این لایحه هست. ما فکر می کنیم که مجلس نمی تواند نسبت به جمعیت جوان کشور بی تفاوت باشد و باید حتما این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد: بعضی لوایح دولت مدت زیادی در مجلس معطل می شوند. از جمله این لوایح لایحه مربوط به منطقه آزاد جاسک، زابل و مریوان است که از وقت مجلس قبل در حال بررسی است.

معاون اول مدیر جمهور با بیان این که «دولت به دنبال توسعه کشور است نه معطل کردن آن»، تأکید کرد: اگر تشکیل شرکت ملی جوانان به هر علت در مجلس تصویب نشد یا تصویب آن با تأخیر مواجه شد، آقای مدیر جمهور مشاور جوان گزینش و با همان اختیارات امور مربوط به جوانان را سازماندهی می کنند. اگر مورد نیاز باشد در ریاست جمهوری نیز من شورای جوانان تشکیل می دهم تا مجموعه ای از جوانان امور را پیگیری کنند.

واژه های کلیدی: مدیریت | جوانان | مدیریت | انتخابات | حسن روحانی | انتخابات سال 96 | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs