عاقل ایران تروریست تروریستی لاریجانی تروریست ها

عاقل: ایران تروریست تروریستی لاریجانی تروریست ها علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات این استقلال بازنده داربی نیست / غلامرضافتح آبادی

غلامرضا فتح آبادی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، از جمله بازیکنانی است که سابقه بازی در هر دو تیم بزرگ پایتخت را در کارنامه خود دارد و با توجه به این عنوان

این استقلال بازنده داربی نیست / غلامرضافتح آبادی

غلامرضافتح آبادی:این استقلال بازنده داربی نیست

عبارات مهم : برانکو

غلامرضا فتح آبادی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، از جمله بازیکنانی است که سابقه بازی در هر دو تیم بزرگ پایتخت را در کارنامه خود دارد و با توجه به این عنوان به خوبی با شرایط و فشارهای بازیکنان در بازی های حساس آشناست. فتح آبادی تجربه قرارگرفتن در شرایط سخت در پرسپولیس و استقلال و حساسیت پیش از داربی را دارد. به بهانه باخت سنگین پرسپولیس، برد شیرین استقلال و البته نزدیکی داربی پایتخت به سراغ این بازیکن رفتیم.

***
دلیل باخت تحقیرآمیز پرسپولیس برابر «السد» قطر در مسابقه های لیگ قهرمانان آسیا را چه می دانید؟
واقعیت این است که پرسپولیس در مسابقه های داخلی کشور عزیزمان ایران بیش از حد استانداردهای کشور عزیزمان ایران فوتبال بازی می کند و در این دو سال با توجه به حضور «برانکو» روی نیمکت پرسپولیس که مربی با تجربه و به روزی است و آشنایی خوبی از بازیکنان تیم دارد، تیمی را بسته که امسال جهت دومین بار پیاپی قهرمان خواهد شد و این واقعیت در عرض همین یکی دو هفته پیش روی لیگ اتفاق خواهد افتاد. ولی خب باید بپذیریم که تیم های ایرانی هرگز در جام معتبر آسیایی برنامه ریزی مناسبی را نداشتند. باید به این توصیه هم اشاره کنیم که با توجه به محرومیت پرسپولیس از پنجره های نقل و انتقالاتی دست برانکو جهت به خدمت گرفتن بازیکنان بسته است و باید با همین داشته ها به میدان برود.

این استقلال بازنده داربی نیست / غلامرضافتح آبادی

محرومیت پرسپولیس از به خدمت گرفتن بازیکنان تازه در نمایش ضعیف بازیکنان پرسپولیس موثر بود؟
حتما همین طور هست. در بازی برابر السد دیدیم که فرزند ها از بازی های فشرده ی لیگ خسته بودند و بدن ارزش تحلیل رفته است و به نظر من ریکاوری خوبی جهت پرسپولیس انجام نگرفت که بتوانند در برابر این تیم نیرومند ایستادگی کنند.

سطح بالای بازیکنان السد و به خاص ژاوی، بازیکنان پرسپولیس را تحت تاثیر قرار داد؟
به نظر من در این تیم فقط یک ژاوی نبود. به نظر من این تیم یازده بازیکن مانند ژاوی داشت که سرآمد آنها ژاوی بود که توانست با قدرت رهبری و بزرگی خود، تیم السد را به جایی برساند که یک شکست سنگین را به پرسپولیس تحمیل کند.

عده ای بر این باور هستند که تعویض های برانکو اشتباه بود و با توجه به بازیکنانی که در اختیار داشت با تعویض های بهتر می توانست نتیجه بازی را عوض کردن دهد. شما با این نظر موافق هستید؟
تعویض ها خوب بود ولی دیر انجام گرفت. به طور مثال هنگامی که می بینیم علی علیپور یا «گادوین منشا» در طول ۴۵دقیقه اول هیچ کار مثبتی از پیش نبردند، می توانیم از وجود نعمتی یا «بشار رسن» استفاده کنیم که بارها ثابت کردند هربار وارد بازی شدند، توانستند روند بازی را عوض کردن دهند، استفاده کنیم. شاید اگر این دو بازیکن سریعتر به بازی گرفته می شدند شاید شکست سه بر یک نصیب ما نمی شد. شاید با اختلاف کمتری شکست می خوردیم یا حتی می توانستیم بازی را به تساوی بکشانیم. ولی بازیکنان خط دفاع و هافبک پرسپولیس زیاد به ژاوی فکر می کردند و به نظر می رسید نام ژاوی روی بازیکنان سنگینی می کرد و همین باعث شد که به آسانی السد بر پرسپولیس سوار شود.

تعویض های تدافعی برانکو از روی وحشت جهت سنگین تر نشدن باخت و حفظ نتیجه بود؟
من کاملا با این نظر موافقم. برانکو با تعویض های خود تیم را تک مهاجم کرد و چندین هافبک درون زمین قرار داد. حتی امیری که یکی از عالی ترین بازیکنان تیم بود را هم بیرون کشید و بازیکنانی را وارد کرد که حفظ توپ بکنند تا گل های کمتری بخوریم ولی دیگر دیر شده است بود لیکن شیرازه تیم از هم پاشیده بود و آمدن این بازیکنان به هیچ عنوان موثر نبود و حتی ممکن بود شکست سنگین تری را مجبور شویم.

غلامرضا فتح آبادی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، از جمله بازیکنانی است که سابقه بازی در هر دو تیم بزرگ پایتخت را در کارنامه خود دارد و با توجه به این عنوان

شانس افزایش جهت پرسپولیس قائل هستید؟
بله اگر هوشیارانه عمل کنند این اتفاق خواهد افتاد. امیدورم این باخت درس عبرتی جهت کلوب پرسپولیس، بازیکنان و کادر فنی داشته باشد چون هنوز وقت جهت بازگشت به مسابقه های هست. با توجه به نتیجه های سایر دیدارها، الان دعوا بر سر جایگاه دومی است بعد پرسپولیس باید حواس خود را جمع کند.

در رابطه با نتیجه خوب تیم استقلال، تاثیر حضور «شفر» در این تیم را چقدر مثبت می دانید؟
شفر در آلمان رشد کرده، با شرایط آنجا بزرگ شده است و بازیکن موفقی هم بوده. توصیه مثبت اینجاست که این سرمربی تجربه حضور در کشورهای حاشیه خلیج فارس را داشته و آشنایی نسبی هم از کشور عزیزمان ایران داشت. هنگامی که وارد استقلال شد به علت روند تفکر خود اول نظم و انضباط را در این تیم حاکم کرد. بعد از آن بدن بازیکنان را شلاق زد و بدنسازی خوبی را انجام داد تا مالکیت توپ را اوج برد. کاری که شفر با استقلال کرد دو پروسه کوتاه مدت و بلندمدت دارد که درحال حاضر نتیجه های کار کوتاه مدت را بر تیم می بینیم، نتیجه گیری در لیگ برتر کشور عزیزمان ایران و پیروزی در لیگ قهرمانان آسیا که بازی راحتی را انجام می دهد.

کار استقلال در آسیا را سخت می دانید؟
به هرحال استقلال در آسیا در گروه فوت قرار گرفته است و هر چهار تیم مدعی هستند. درحال حاضر آنالیزهای خوب شفر و پسرش باعث شده است که این تیم درحال حاضر در صدر جدول گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا باشد. اتفاقی که هیچ یک از طرفداران تیم استقلال باور نمی کردند در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا چنین نتیجه ای گرفته باشند.

روند رو به رشد استقلال ادامه خواهد داشت؟
قطعا. استقلال به پیشرفت خود ادامه می دهد و همین طور پیش می رود. هرچند باید در نظر داشت که استقلال چند بازی سخت در پیش دارد. اگر سربلند از این دیدارها خارج شود قطعا یکی از تیم هایی است که از گروه فوت به مرحله حذفی افزایش خواهد کرد.

با توجه به شرایط هر دو تیم، شرایط داربی را در هفته بعد چطور آینده نگری می کنید؟
قبل از داربی، استقلال بازی مشکل را در برابر فولاد خوزستان در پیش دارد که باید دید چه نفراتی از این تیم مصدوم یا محروم می شوند. پرسپولیس هم در برابر استقلال خوزستان همین شرایط را دارد. ممکن است این باخت از نظر روح و روانی بازیکنان پرسپولیس را برهم بزند. اگر پرسپولیس بازی استقلال خوزستان را واگذار کند، مطمئن باشید که این استقلال در روز دهم اسفند در برابر پرسپولیس بازنده نخواهد بود.

این استقلال بازنده داربی نیست / غلامرضافتح آبادی

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: برانکو | بازیکن | استقلال | بازیکنان | پرسپولیس | پرسپولیس | تیم استقلال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs